Затриманих людей звозили до Києва автобусами. Зараз вони перебувають у київському районному управлінні поліції та дають пояснення. Про це під час брифінгу повідомив глава Нацполіції Ігор Клименко, інформує 24 канал.

Актуально У КВУ назвали п'ять головних проблем та порушень на виборах

Що відомо про "виборчі каруселі" в Києві

  • Правоохоронці затримали два автобуси з людьми, які начебто приїхали на екскурсію до столиці.
  • За даними поліції, затримані люди не голосували на виборах, отже їм ніяка відповідальність не загрожує. Однак, якщо будуть встановлені особи, які намагалися ці виборчі "каруселі" створити, і в разі, якщо будуть докази про оплату за таку незаконну діяльність, то їх притягнуть до відповідальності.
  • Зокрема, якщо частину коштів потенційним учаникам "каруселі" вже виплатили, то злочин фактично відбувся, і за такі дії організаторам загрожує до 10 років позбавлення волі. У випадку, якщо організатор діяв самостійно, то йому загрожує від 5 до 7 років в'язниці.

В поліції пообіцяли згодом надати детальнішу інформацію з цього приводу.

Водночас радник міністра МВС Зорян Шкіряк уточнив, що два місяці тому, люди надали свої паспортні дані та отримали завдаток – 200 грн, для незаконної участі у виборах в Києві. Після голосування їм начебто було обіцяно ще по 800 гривень. Тобто, 1000 гривень за здійснення неправомірних дій.

Дивіться відео затримання поліцією двох автобусів з людьми:


Що українці думають про "подарунки" кандидатів на виборах / Інфографіка 24 каналу

Місцеві вибори: дивіться відео онлайн-марафону з Києва, Львова, Харкова: