Про це мовиться у роз’ясненні, оприлюдненому на сайті Центральної виборчої комісії.

Раніше "Слуги народу" на Донеччині хочуть місцевих виборів біля передової

Як пояснив у ньому голова ЦВК Олег Діденко, комісії надійшли висновки Донецької та Луганської ВЦА про виборчі дільниці, на яких можливо або неможливо здійснювати організацію підготовки та проведення місцевих виборів.

ВЦА свої висновки щодо неможливості проведення виборів базували на позиції цілої низки компетентних органів, до повноважень яких віднесене питання безпеки.

"ЦВК не має ні законодавчих повноважень, ні практичних можливостей перевірити реальний стан справ на цих територіях. Разом з цим ми зобов'язані забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян. Але для цього повинні бути відповідні умови. Безпекові, насамперед", – уточнив він.

Тому, як наголосив Діденко, рішення Центральної виборчої комісії є абсолютно законним, оскільки ґрунтується на відповідних висновках ВЦА.

Водночас, глава ЦВК не виключив, що у разі покращення ситуації вибори у цих окремих громадах на Донбасі відбудуться вчасно.

Безпекова ситуація може змінитися, і якщо до початку виборчого процесу чергових місцевих виборів до Комісії надійдуть нові висновки Донецької та Луганської ВЦА щодо можливості проведення перших місцевих виборів у цих 18 громадах або в частині із них, то вибори там можуть відбутися навіть 25 жовтня 2020 року,
– додав він.

Зауважимо, що український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що рішення про непризначення виборів в 18 ОТГ на Донбасі "викликає стурбованість". Вона вимагає у ЦВК надати їй копії документи, на підставі яких члени комісії ухвалили таке рішення.

Місцеві вибори в Україні у 2020 році: коротко

  • 15 липня Верховна Рада призначила місцеві вибори в Україні на 25 жовтня 2020 року.
  • На місцевих виборах традиційно обиратимуть голів та депутатів рад більшості населених пунктів України, а також членів обласних рад.
  • Участь зможуть узяти лише ті населені пункти, які сформували органи місцевого самоврядування за реформою децентралізації.
  • Голосування відбудеться за новим виборчим законодавством, 22 липня закон підписав президент Володимир Зеленський.
  • Українська влада розраховувала на те, що цього року вдасться провести вибори на окупованому Донбасі разом з рештою регіонів країни.
  • Втім все йде до того, що цей крок фактично стає неможливим. Адже до виборів залишилося близько 2 місяців, а безпекова й гуманітарна ситуації не відповідають можливості їх проведення.