Наразі на цих окупованих територіях неможливо провести дійсно демократичні вибори. Таку заяву опублікувала пресслужба Офісу Президента.

До теми Новий шанс почути голос Донбасу: вибори 2020 на Донеччині

Звернення ОП до українців, які перебувають в окупованому Криму та на Донбасі

У Зеленського запевнили, що Україна обов'язково поверне конституційний порядок в усі нині непідконтрольні Україні райони Донецької і Луганської областей, Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

Демократія і можливість чесним і законним способом вибирати собі владу є одним з найбільших досягнень людства,
– мовиться в заяві Офісу Президента.

Водночас там зазначили, що це стане можливим лише після:

  • повної деокупації,
  • відновлення безпечних умов для життя і політичної роботи,
  • після виведення з території України всіх незаконних збройних формувань і сил держави-агресора.

Там також додали, що ситуація з безпекою і професійна організація виборчої процедури дозволила провести місцеві вибори в тих громадах на підконтрольній України території Донецької та Луганської областей, де їх було можливо цілком безпечно організувати.

Де на Донбасі вибори все ж відбулися

  • У серпні 2020 року Центральна виборча комісія визначила перелік територіальних громад Донецької та Луганської областей, на території яких неможливо їх провести.
  • Серед них опинилися не лише окуповані і прифронтові території, а й віддалені від зони бойових дій, де раніше вибори та президента, і парламенту проводили.
  • Мовиться про 10 громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та про 8 громад Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.


Карта окупованої території України / Інфографіка 24 канал