Сидор вже отримував три роки умовно за посягання на територіальну цілісність України. Про це пише Релігійно-інформаційна служба.

Дивіться також В яких регіонах найчастіше порушують виборчий процес: статистика правоохоронців

Там зазначають: Димитрій Сидор мав балотуватися у першій п'ятірці списку ОПЗЖ в Закарпатську облраду. Втім, на заваді його політичній кар'єрі стали внутрішні церковні правила: таку його діяльність не благословило церковне керівництво.

Відтак, він був понижений до непрохідної частини партійного списку ОПЗЖ.

Як священник Димитрій Сидор за ОПЗЖ на території храму агітував: відео

Що відомо про Димитрія Сидора?

Він вважається духовним лідером політичної течії закарпатського русинства, націленої на відокремлення Закарпатської області від України.

У 2012 році Вищий спеціалізований суд залишив без змін вирок, винесений Сидору Апеляційним судом Закарпатської області – 3 роки позбавлення волі з випробувальним терміном на 2 роки. Його притягнули до кримінальної відповідальності за "меморандум", прийнятий на "конгресі русинів" 25 жовтня 2008 в Мукачеві.

Текст "меморандуму" містив "Акт проголошення відновлення русинської державності". Ба більше – у 2011 році священник заявляв про право русинів "зі зброєю в руках захищати свою свободу" від України.