Сайт 24 каналу продовжує розповідати про провіднф політичні партії України. Нині в об’єктиві – молода, але амбітна партія "Голос".

Читайте також TikTok та лібертаріанство: з чим партія "Слуга народу" йде на вибори 2020

Історія створення

Про створення партії "Голос" було оголошено у травні 2019 року. Лідером політсили став музикант та нардеп VI скликання Святослав Вакарчук. Оскільки команді "Голосу" бракувало часу на реєстрацію нової партії до позачергових парламентських виборів, було ухвалене рішення перейменувати і перереєстровувати чинну партію "Платформа ініціатив" (засновано у 2015 році). Головою партії була Юлія Клименко, яка потрапила у двадцятку виборчого списку "Голосу" на парламентських виборах-2019.

Нова політична сила зайняла нішу молодої та модної партії демократів. До її лав залучили дійсно нові обличчя – єдиною людиною з досвідом депутатства у "Голосі" був сам Вакарчук.

Святослав Вакарчук – лідер партії "Голос", 2019 рік / Фото пресслужби політсили

"Голос" доволі непогано дебютував. На позачергових виборах до Верховної Ради 2019 року партія набрала 5,82% голосів, що дозволило отримати 17 мандатів за партійними списками, а також 3 мандати в одномандатних мажоритарних округах.

У серпні 2019 року створено парламентську фракцію "Голос", яку очолив Вакарчук. Втім, доволі швидко співак вкотре переконався, що політична рутина – не його, він пропустив багато засідань і не був частим гостем політичних ток-шоу. Тому рішення про почесну відставку було виправданим і логічним.

Цікаво Замість Вакарчука: до Ради від "Голосу" потрапив "кіборг" Андрій Шараскін

Новою керівницею "Голосу" стала Кіра Рудик. Вона заявила З липня 2020 року, що партія перебуває в статусі опозиції до влади. Також "Голос" оголосив війну політсилі Петра Порошенка "Європейська Солідарність", чим спровокував скандал. "Бойові дії" точалися здебільшого у соцмережах та інколи – у телевізійних ефірах.

Кіра Рудик та Макс Нефьодов – новий лідер та нове обличчя партії / Фото пресслужби "Голосу"

"Голос" на місцевих виборах-2020

На місцеві вибори 2020 року партія "Голос" висунула понад 5000 кандидатів у депутати до обласних, міських, районних, селищних та сільських рад у 19-ти областях та місті Києві. Територіальні виборчі комісії зареєстрували 45 кандидатів на посади міських голів від "Голосу". Серед них були відомі персони: у Києві – Сергій Притула, у Львові – Ярослав Рущишин, у Вінниці – Олександра Устінова.

Читайте також Притула на виборах мера Києва та "план Б" для Зеленського

Проте ні кількість, ні впізнаваність кандидатів у депутати та мери не допомогли "Голосу" показати хороший результат. Загалом по всій Україні партія набрала 0,78% і завела до рад різних рівнів лише 325 депутатів. Про кращі показники "Голос" мріяв і на виборах міських голів. Але Притула посів третє місце, Рущишин – четверте, а Устінова – п’яте.

Найкращий результат партія, досить несподівано, показала в Черкасах, де її представник Віктор Євпак лише в другому турі мерських виборів програв з дуже достойним результатом епатажному чинному голові міста Анатолію Бондаренку – 44,14% (24 431 голос виборців) проти 54,33% (30 073 голосів). На виборах до міськради Черкас "Голос" набрав 11,04% і створив досить солідну фракцію. Також свої депутатські осередки партія отримала у Львові (8,9%), Рівному (7,82%) і Києві (5,97%).

Ідеологія партії

"Голос" – це проєвропейська, правоцентрична партія з демократичним підходом до політики.

"Голос" декларує ідею про те, що в центрі державної політики повинна стояти людина, а гроші повинні бути відділеними від провладних органів.

В економічному плані партія "Голос" акцентує увагу на запровадженні податку на виведений капітал, ринок землі, приватизацію підприємств, боротьбу з незаконними схемами на митниці та в податковій.

Лідери та обличчя партії

З моменту заснування "Голосу", обов’язки лідера та медійного обличчя партії виконував Святослав Вакарчук.

Після парламентських виборів партію очолила Кіра Рудик – IT-підприємниця, операційна директорка IT-компанії Ring Ukraine, а також членкиня ради директорів Американської торговельної палати в Україні.

Також до відомих облич у партії “Голос” можна віднести Олександру Устинову, Ярослава Железняка, Сергія Рахманіна, Макса Нефьодова, Ярослава Юрчишина, Ольгу Стефанишину та Сергія Притулу.

Сергій Притула – найвідоміший кандидат від "Голосу" на місцевих виборах / Фото пресслужби партії "Голос"

Програма "Голосу"

У програмі партії зазначено, що держава – це не бюрократія, чиновники та політика. Держава – це люди. "Голос" прагне змінити соціальну сферу в Україні та застосовувати сучасні цифрові технології та європейські підходи до управління.

Партія обіцяє:

  • Заснувати в Україні реальне правосуддя, в якому суди припинять відпускати злочинців та ув'язнювати безневинних.
  • Масштабувати успішний досвід розвитку інформаційних технологій в Україні на всю нашу економіку, що допоможе досягнути стрімкого економічного прориву.
  • Застосувати антимонопольне законодавство.
  • Завершити реформу охорони здоров’я за принципом "гроші ходять за пацієнтом" і досягнути того, щоби держава справедливо платила за необхідні медичні послуги для пацієнтів на всіх рівнях допомоги.
  • Запустити систему оцінки якості освіти від споживачів – дітей та батьків – у форматі опитування, яка впливатиме на управлінські рішення директорів і департаментів освіти.
  • Вибудувати управління армією за стандартами НАТО. Військовий матиме привілейоване соціальне та побутове забезпечення та якісне медичне обслуговування.
  • Підтримувати внутрішньо переміщених осіб та піклуватись про українців на окупованих територіях.
  • Провести деолігархізацію та змінити систему сплати податків, які повинні стати вигідною інвестицією у спільний добробут.
  • Збільшувати тиск на Росію за незаконну анексію та окупацію Криму, а також застосовувати дипломатичний арсенал, щоб якнайшвидше припинити вогонь і стабілізувати ситуацію на Донбасі
  • Популяризувати та зміцнювати єдиний гуманітарно-культурний український простір.