Сайт 24 каналу коротко розкаже історію створення партії, а також що вона і її лідер Андрій Пальчевський пропонують виборцям.

Вибори 2020 На кандидата в мери Києва Пальчевського працювала мережа ботів: зараз вони його дискредитують

Історія партії

Загальну бренд-стратегію Андрія Пальчевського запустили ще у 2018 році. Тоді на вулицях, в основному – Києва, з’явилися борди, які популяризували його як блогера та ведучого.

Через рік у мережі почали "розкручувати" соцопитування, які стверджували, що Пальчевський нібито "наздоганяє" Віталія Кличка в рейтингах кандидатів на посаду мера Києва. Втім, сам політик утримувався від коментарів щодо ймовірної участі в чергових виборах.

Про створення власної партійної сили Андрій Пальчевський заявив лише минулого літа – напередодні місцевих виборів 2020 року. Наприкінці червня лідер новоствореної структури перейменував зареєстровану ще в 2015 році у Мін'юсті партію "Україна завтра" на амбітний варіант "Перемога Пальчевського".


Спочатку Андрія Пальчевського представляли як блогера, а не політика / Фото Чесно

Ідеологія партії

В своїх інтерв’ю Пальчевський зазначає, що географічно його партія дотримується "центризму". Також політик начебто виступає "проти розділення країни за мовою, конфесією чи іншими принципами".

Щодо іншого – риторика Пальчевського близька до сентенцій "Опозиційної платформи – За життя", і він є частим гостем на телеканалах, які належать олігархам, зокрема, з так званого "пулу Віктора Медведчука". Під час ефірів лідер "Перемоги Пальчевського" часто висловлює ідеї, які важко асоціюються з "новим кандидатом, якому набридло терпіти".


Попри спроби розбудувати партійну структуру, "Перемога Пальчевського" залишається "партією однієї людини" / Фото: пресслужба партії

Лідери партії

Лідером партії є Андрій Пальчевський. За даними розслідування команди Bihus.info, основним завданням політика є постійне перебування в ретельно підготовленому медійному полі. Спонсором та партнером його масштабної виборчої кампанії вважається виходець з "ОПЗЖ" – бізнесмен Вадим Столар.

Зверніть увагу! Що обіцяє Андрій Пальчевський: програма кандидата у мери Києва 2020

Інші члени команди на офіційному сайті партії не зазначені.

Програма партії

В багаточислених інтерв’ю Пальчевський наголошує, що йде змінювати країну.

Програма партії окреслює кроки, які прагне здійснити політсила в разі приходу до влади:

  • пріоритетною метою є забезпечення високого рівня життя для кожного українця;
  • підвищення купівельної спроможності громадян, відновлення промисловості через економічний протекціонізм, захист і стимулювання українського товаровиробника;
  • забезпечити доступність новітніх медичних технологій;
  • забезпечити безпеку громадян і кожної людини окремо;
  • об'єднання країни – обов'язкова і необхідна умова досягнення високих показників в економічній сфері, в соціальних стандартах, охороні здоров'я, освіті та безпеці.

Місцеві вибори-2020

Партія "Перемога Пальчевського" та її лідер стали головними невдахами на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. За Андрія Пальчевського на виборах мера Києва (він ішов як самовисуванець) проголосували 380 360 мешканців столиці (4,5%). Це шостий результат, хоча перед виборами окремі соціологи ставили його ледве не на друге місце – з невеликим відставанням від лідера Віталія Кличка.

Читайте також Як проголосували на місцевих виборах у великих містах України: результати екзитполів

Іменна політсила Пальчевського також провалилась – дев'яте місце з результатом 4,56%, що не дозволило пройти у міськраду.

Одним з "гробарів" партії став журналіст Дмитро Гордон, який на цих виборах знову виступив у якості піарника партії Смешка "Сила і честь". За кілька днів до виборів він поширив інформацію про співпрацю Пальчевського з російським спецслужбами.

Після оголошення результатів виборів Пальчевський і представники його партії подали до Окружного адмінсуду 20 позовів. Вони вимагали визнати протиправними дії виборчих комісій в усіх районах Києва, а також оголосити вибори міського голови та депутатів міськради такими, що не відбулися. Суд позови розглянув і відмовив у їх задоволенні. "Позивачами не надано жодних доказів, які б свідчили про можливі порушення", – заявили у суді.

Таким чином, "Перемога Пальчевського" повторила шлях ще одного подібного проєкту – "Руху за реформи" Сергія Думчева, який на київських виборах-2015 так само шалено вкладався в рекламу й теж зазнав фіаско.