Таку думку в ефірі 24 каналу висловив аналітик громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут. Однак він зауважив, що сам факт такого визнання може вплинути на результат у випадку невеликого розриву між кандидатами.
Водночас ці випадки мали вплив на результати волевиявлення, наголосив експерт. За його словами, потрібно розглядати не в цілому випадки по Україні, а окремі територіальні громади.
Наприклад, у Рівному факт відповідних зловживань може мати вплив. Невідомо, чи це може слугувати підставою для визнання голосування недійсним, однак ми змушені констатувати, що ці речі потрібно розслідувати,
– розповів Неберикут.
Процес встановлення переможців
Наразі є 5 днів для встановлення результатів ТВК – формально період менший, ніж раніше, повідомив Олександр Неберикут. Більшість дільничних виборчих комісій, за його інформацією, дуже швидко порахували голоси у межах 1 – 2 годин.
"Об'єктивних причин для затяжного підрахунку чи складання уточнювальних протоколів перерахунку немає. Проте не виключені судові оскарження та конфлікти, які спричинені блокуванням роботи територіально виборчої комісії", – розповів експерт громадянської мережі ОПОРА.
Водночас потрібно констатувати, що факт зловживання адміністративними ресурсами та використання відповідних бюджетних ресурсів мали місце, наголосив аналітик. За його словами, нема формального порушення, адже у відповідному випадку закон недосконалий.
"Необхідно вдосконалювати законодавство, в межах цієї кампанії було не зовсім очевидно, де закінчувався мер, який витрачає бюджетні кошти, і починався кандидат", – сказав він.
Місцеві вибори 22 листопада: головне
- 22 листопада голосування відбулося в 11 великих містах України, зокрема в: Дрогобичі, Полтаві, Бердянську, Слов'янську, Дніпрі, Нікополі, Ужгороді, Львові, Черкасах, Миколаєві та Рівному.
- У другий тур вийшли 2 кандидати, які отримали найбільше голосів виборців у першому турі.
- Більше про порушення, перші екзитполи та інші деталі виборів – читайте тут.