Олександр Качура заявив, що не виключає відкликання свого законопроєкту про зміни до постанови Ради про місцеві вибори, пише Інтерфакс-Україна.

Читайте також Місцеві вибори 2020: які основні зміни у голосуванні варто врахувати

"Можливо, я буду якось відкликати цю постанову – щоб ми напрацювали консолідоване рішення комітету і всіх фракцій", – сказав нардеп.

Він пояснив, що його пропозиція стосувалася проведення виборів до Донецької та Луганської обласних рад на підконтрольній Україні території, що за нинішніх умов реалізувати неможливо.

В ефірі "Свободи слова" від 14 вересня також обговорювали цю тему:

  • Керівник "Слуги народу" у ВРУ Давид Арахамія сказав, що депутати ще будуть вирішувати, як чинити: "Якщо ми це проголосуємо, то це розблоковує багато інших процесів на шляху до миру".
  • А от віцепрем'єр Олексій Резніков заявив: те, що Російська Федерація вимагає змінити якусь постанову ВРУ та провести вибори в ОРДЛО 25 жовтня – "це міф, нісенітниця, такої вимоги не існує”.

Скандал навколо постанови Ради про місцеві вибори: коротко

  • Після перемовин у Берліні 11 вересня радників глав держав "нормандської четвірки" у Кремлі заявили, що Київ погодився переглянути рішення Ради щодо проведення виборів на Донбасі.
  • Але українська влада це заперечує: мовляв, Україна лише проінформувала росіян, що існує такий проєкт про зміни.
  • Нагадаємо, ВРУ постановою 3809 від 15 липня призначила місцеві вибори на 25 жовтня, але у пункті 4 прямо вказала, що в ОРДЛО їх провести неможливо через загрози з боку окупантів.
  • Депутат від "Слуги народу" Качура 28 липня зареєстрував проєкт постанови 3943 про внесення змін до постанови про призначення виборів.