Хто такий Ігор Колихаєв, чому його підтримує "Слуга народу", чому народний депутат захотів стати мером, чому йому повірили таа багато іншого – читайте в матеріалі 24 каналу.

Читайте також Колихаєв перемагає Сальдо у другому турі виборів мера Херсона: результати екзитполу

Біографія Ігоря Колихаєва

Ігор Колихаєв народився у Херсоні 8 травня 1971 року, згодом родина переїхала до Росії та осіла у Ленінграді. Там Колихаєв здобув вищу освіту – він закінчив радіотехнічний факультет Військово-морського інституту радіоелектроніки ім. А.С. Попова, спеціальність - "гідроакустичні засоби", кваліфікація – "інженер електронної техніки".

Бізнесмен

В середині 90-х Колихаєв повернувся на батьківщину та зайнявся агробізнесом. Нині він респектабельний агротрейдер і орендар місцевих родючих земель. Перлина його бізнес-імперії – ТОВ "Торговий дім "Продексім".

Згідно пресрелізу компанії, "Продексім" – низка підприємств агропромислового спрямування, розташованих в Бериславському, Горностаївському, Каховському, Нововоронцовському, та Чаплинському районах Херсонської області. Підприємства спеціалізуються на вирощуванні та торгівлі зерном, поставці нафтопродуктів аграрним підприємствам.

Читайте також Головний конкурент Колихаєва – біографія Володимира Сальда

Бізнесові успіхи Колихаєва пов’язують з місцевим агробароном Карлом Стуреном, що є бізнеспартнером Владислава Мангера.

Дружба з Мангером – великий удар по репутації / Фото "Херсон Online"

Нині Мангер перебуває під арештом як підозрюваний у замовленні вбивства Катерини Гандзюк, тому Колихаєв не особо хизується дружбою з цим персонажем і воліє забути про спільний челендж "хто більше разів відіжметься". Але не забуває про "людей Мангера" – вони рясно представлені у партійних списках політичної сили Колихаєва. Збирався йти на вибори від партії Колихаєва й сам Мангер, але нині він зайнятий іншим.

Політик

Ігор Колихаєв у херсонській політиці – з 2015 року, коли став депутатом місцевої міськради як представник тоді модної БПП.

У 2019 році Колихаєв став нардепом, зробивши на ті часи електоральний подвиг – він переміг "Слугу народу" та виявився єдиним у Херсонській області мажоритарником, якому це вдалося.

За рік з хвостиком партія "Слуга народу" офіційно підтримала цього кандидата на виборах мера Херсону у другому турі.

Мерська камапнія-2020

Ігор Колихаєв на вибори мера Херсона йшов від локальної політсили "Нам тут жити!", він є лідером цієї партії й вона позиціонує себе як "нові обличчя", втім, там зібралися давно відомі херсонцям персонажі, серед них є як учасники Євромайдану, так і колишні регіонали (зокрема, ексгубернатор та голова обласного осередку "Партії регіонів" Микола Костяк), а ще - бізнесмени та особи з темним минулим.

Для політики пан Колихаєв – нова людина. Але на його рахунку – реальні результати та справи, що свідчать про гідність та фаховість цієї людини. Ми віримо, що він зможе налагодити ефективну модель управління Херсоном, а саме місто зробити сучасним та комфортним для людей, – пояснив, чому варто підтримати Колихаєва голова партії "Слуга Народу" Олександр Корнієнко.

До речі, партію бізнесмен придбав у колеги з парламенту "слуги народу" Пушкаренка в 2020 році, здійснив ребрендинг і підготував спеціально під місцеві вибори. Так партія "Відродження України" стала іменною політсилою Колихаєва.

До теми Колихаєв VS Сальдо: обіцянки кандидатів у мери Херсона

Ігор Колихаєв професійно провів виборчу кампанію: в міру рекламувався, зробив акцент на соцмережах і діяв там дуже розумно, себе подавав як нову людину, постійно наголошував на системних похибках минулої міської влади. Щоправда, чинний мер у перегонах на брав участі, але дісталось усім попередникам. Зокрема, й Володимиру Сальду. За ним дійсно багато гріхів - то ж удар вийшов акцентуйованим.

Попередники відповіли брудними технологіями, звинуваченням зв’язками з "бандитами" та особливо – Мангером. Навіть знайшли для Колихаєво конкурента-тезку у першому турі. Проте збити кандидата не вдалося.

Згідно з даними міської територіальної виборчої комісії, 25 жовтня за Колихаева проголосували 30,75% (22 777 виборців), а Сальдо отримав 17,09% (12 +660).

Ігор Колихаєв бере на себе відповідальність:

Другий тур виборів мера Херсона

У другому турі одного кандидата (Колихаєва) підтримує "СН", іншого (Сальда) - Рабінович та Бойко. Останній навіть в останній день дозволеної агітації рекламував з Сальдом свою активність на місцевій ТЕЦ і натякав, що то все робилося не державним коштом.

Втім, не допомогло. Згідно з даними опитування на виході з виборчих дільниць 15 листопада 2020 року, майбутнім мером Херсона стане Колихаєв. Він отримав підтримку понад 67% виборців. Лідер "Нам тут жити" обігнав свого суперника на 35%.

Штаб Колихаєва вже оголосив себе переможцями, привітав херсонців і наразі чекає офіційного оголошення виборів. У команді Сальда – поки тиша. Останніий допис на його сторінці на фейсбуку датовано ранком неділі.