Основними причинами низької явки виборців є стан здоров'я українців та різке зростання захворюваності на COVID-19. Про це заявила нардепка від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі 24 каналу.

Читайте також Які регіони найактивніше голосували на виборах

Кравчук зазначила, що порушення на місцевих виборах не вплинули на волевиявлення українців. Також, за її словами, чинна влада не використовувала адмінресурс.

Фракція "Слуга народу", особливо в обласних центрах, брала участь у виборах як опозиції, бо адмінресурс був у чинних мерів,
– додала нардепка.

Як проголосували за "Слугу народу"

Кравчук зазначила, що поки у партії чекають на офіційні результати. Втім, за її словами, фракція буде "конструктивною силою". Нардепка заявила, що згідно з попередніми даними, "Слуга народу" проходить в абсолютно всі обласні ради. Найактивніше за партію проголосували у Київській, Житомирській й Полтавській областях та у Черкасах.

"У нас буде досить велика кількість голів ОТГ. Навіть в тих регіонах, де загалом перше місце займають інші партії", – заявила Кравчук.

До теми Найбільша помилка у проведенні місцевих виборів: відповідь ОПОРИ

Як зазначила Кравчук, певною особливістю місцевих виборів стало те, що у них брали участь так звані партії мерів. На її думку, у багатьох містах вони отримали значну перевагу. Усе через те, що очільники міст користувалися збільшеним бюджетом протягом останніх 5 років і готувались до місцевих виборів дуже ретельно.

Опитування від президента

За словами нардепки, результати всенародного опитування від Володимира Зеленського будуть оприлюднені 26 жовтня 2020 року. Вона зазначила, що ідея провести його була вдалою, адже результати опитування є "сигналом від суспільства". Кравчук також додала, що таку ініціативу потрібно запровадити на постійній основі.

Реакція виборців на опитування Зеленського: дивіться відео