Вранці біля червоного корпусу зібрались близько 50 людей, повідомляє Інтерфакс-Україна.

До теми Студенти КНУ вказали "слугам народу", що ті порушили закон своїм заходом: звернення

Протестувальники тримають плакати із написами: "Освіта без політики", "Червоний – колір сорому", "Університет не місце для зібрань політичних партій", "Ні зеленому КНУ", "Шева не зелений", "Верховенство права?", "Студенти мовчати не будуть".

Що вимагають протестувальники

Студенти засуджують дії адміністрації університету. Вони вважають, що дозвіл проводити політичний захід на території вишу порушує закон "Про вищу освіту" та статут університету.

Молодь вимагає провести незалежне розслідування, до якого варто включити представників студентства. Ректора університету Леоніда Губерського просять відсторонити від посади на час розслідування.

Серед інших вимог:

  • Міносвіти повинно відреагувати на порушення, які відбулися на території вишу;
  • в освітніх установах не може бути впливу та агітації політичних партій;
  • університет має показати документи, на підставі яких захід відбувся на території вишу;
  • адміністрація повинна гарантувати відсутність переслідувань студентів, які публічно висловили свою думку.

Яка позиція "Слуги народу"

У партії заявили, що не порушували ні освітнього, ні виборчого законодавства під час представлення кандидатів в університеті. У "Слузі народу" запевнили, що захід провели у вихідний, аудиторії вишу не використовували, а працівників закладу до організації не залучали.

Крім цього, у партії вважають, що внутрішній дворик університету має бути доступним для усіх охочих, бо є історичною частиною Києва.

Що цьому передувало

  • 20 вересня на території університету Шевченка київський осередок "Слуги народу" провів зібрання, де оголосили імена кандидатів у Київраду.
  • У заході взяло участь керівництво партії. Зокрема, її очільник Олександр Корнієнко. На представлення кандидатів прийшов також президент Володимир Зеленський.
  • Студпарламент засудив дії адміністрації університету. Студенти нагадали, що ні партії, ні кандидати не можуть проводити свою діяльність в закладах освіти.