За даними екзит-полів, 22 жовтня на виборах мера Рівного перше місце посідає Віктор Шакирзян. У переможця 50,94%, суперник Шакирзяна – Олександр Третяк отримав 46,03%. Попередні підрахунки Рівненської ТВК дають іншого переможця – Олександра Третяка (у нього 53%, у Шакирзяна – 47%).

Зверніть увагу Другий тур виборів мера Рівного – хто переміг

Доволі високий рейтинг Шакирзіна у Рівному "потягнув" за собою і партію "Рівне Разом", яка на виборах до Рівненської міськради фінішувала, за різними підрахунками другою або третьою, але за будь-якого варіанту матиме досить чисельну фракцію.

Що відомо про нового фаворита на політичній мапі Рівненщини? Сайт 24 каналу зібрав найважливіші факти і цікавинки про Віктора Шакирзяна.

Біографія

Віктор Шакирзян народився 20 листопада 1978 року в селі Бабин Гощанського району Рівненської області. З 2000 року проживає у Рівному. Одружений, виховує сина.

Закінчив Національний університет водного господарства та природокористування (НУВГП), спеціальність – технік-будівельник.

Працювати почав ще студентом. Перша робота – на ковбасній фабриці. ("Завдяки їй я зміг переїхати з гуртожитку на орендовану квартиру", – згадує нині кандидат у мери).


Віктор Шакирзян відпочиває від бізнесу і політики / Фото: соцмережі

Бізнес

З початку 2000-х років Шакирзян займається бізнесом. Але перші підприємницькі спроби, за даними ЗМІ, завершилися банкрутством. На момент ліквідації його фірма "Меркурій Інвест" і торговий дім "Імперія" мали податкові борги.

Зараз головні бізнес-інтереси Шакирзяна – у сфері будівництва і транспорту. За даними Youcontrol, він є засновником і головним бенефіціаром підприємств "Буд-Сектор" (заснована 2005), "РівнеТрансБуд" (2011) і "Захід-Трансбуд" (2012), спеціалізація яких – будівництво будинків та доріг, здача в оренду будтехніки, послуги з вантажних перевезень, реалізація піску і щебню. Крім того, Шакирзян є засновником і керівником фірм "Балашівський граніт" і "Діон".

Інформації про статки та декларації Шакирзяна у відкритих джерелах немає.

Шакирзян також займається волонтерством, за що має нагороди – медаль "За відродження України" від ДУК ПС, нагрудний знак "Волонтер України" від БФ "Україна це я", а також подяки – за ремонт палати у Рівненській обласній дитячій лікарні та за допомогу на ремонт, обладнання школи "Babysun" і підтримку дітей з синдромом Дауна.

Політична кар'єра


Віктор Шакирзян голосує на міських виборах-2020

У 2015 році Віктор Шакирзян балотувався до Рівненської обласної ради по 9-му виборчому округу від "Партії конкретних справ", але не був обраний.

У березні 2016 року Шакирзян зареєстрував політичну партію "Рівне Разом", а у травні 2020-го – громадську організацію з такою ж назвою.

У вересні 2020 року політична партія "Рівне Разом" висунула Шакирзяна кандидатом на посаду міського голови Рівного. На вибори він ішов з гаслами і планами вивести Pівне у лідери серед міст України. В останні місяці перед голосуванням активно займається меценатством.

До теми Результати виборів у Львові: хто пройшов у другий тур

25 жовтня на місцевих виборах-2020 Шакирзян посів перше місце у перегонах за посаду мера Рівного.